Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

9 paź 2015

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Efekty najlepiej uzyska się w momencie, gdy zabieg będzie wykonywany na zmarszczkach na policzkach, wokoło ust na czole oraz blisko oczu.

Podobnie przy zbyt dużych bruzdach nosowo-wargowych ten zabieg będzie udany. Kwas hialuronowy w formie żelu wstrzykiwany jest przy użyciu specjalnej bardzo cienkiej igły w linię zmarszczki. Preparat wypełnia ją w doskonały sposób i następnie będzie skutecznie pobudzał skórę do regeneracji. Dzięki temu po wchłonięciu w ciągu kilku miesięcy będzie wyglądać dużo lepiej niż przed wykonywaniem tego zabiegu. Rezultat oczywiście od razu zobaczymy w naszym lusterku, ponieważ twarz będzie wyglądała bardzo naturalnie. Długość utrzymywania się kwasu będzie zależeć między innymi od tego jaki preparat będzie się używało.

Warto również pamiętać o tym, że u osób, które bardzo dużo się opalają albo palą papierosów efekty zabiegu mogą się utrzymywać dużo krócej. Niezmiernie istotne będzie również to, że preparaty z kwasem hialuronowym dają odpowiedni długotrwały efekt, ale nie na całe życie. Dlatego mamy tutaj pełne bezpieczeństwo, ponieważ nawet jeśli dany efekt nie będzie dla nas do końca zadowalający to zawsze można oczekiwać, że z czasem ten kwas zacznie się wchłaniać i dzięki temu nie będzie po nim żadnego śladu w tkankach. Jest to oczywiście bardzo korzystne dla tych osób, które co do zabiegu nie są przekonane i nie wiedza czy powinni się na niego decydować oraz na jakie efekty mogą liczyć. Oczywiście po zabiegu mogą się pojawiać typowe dla iniekcji reakcje. Często pojawia się problem obrzęku, zaczerwienienia czy zasinienia. Dlatego trzeba się na to przygotować i objawy to po około 2 dniach powinny minąć. Efekty uboczne nie będą długo trwały i zawsze można je łatwo ukryć przez robienie codziennego makijażu, dlatego nie trzeba się zupełnie ich obawiać.