Botoks w walce ze zmarszczkami

19 paź 2015

Botoks w walce ze zmarszczkami

Toksyna botulinowa jest rozwiązaniem stworzonym z myślą o tych osobach, które myślą o wygładzaniu zmarszczek mimicznych, głównie w górnej części twarzy.

Pomaga również w procesie likwidowania kurzych łapek oraz lwich bruzd, a więc bardzo głębokich zmarszczek, które pojawiają się między brwiami sprawiając, że twarz zaczyna wyglądać bardzo groźnie. Botoks jest też niezastąpiony w przypadku poziomych zmarszczek na czole. Jego najważniejszym zadaniem jest hamowanie procesu polegającego na przewodzeniu impulsu nerwowego do końcówki mięśniowej. Nie musimy dzięki temu obawiać się kurczenia mięśni mimicznych oraz marszczenia się skóry. Pozwala to na zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych, przeciwdziała też zjawisku pogłębiania się tych, które już istnieją.

Warto przy tym podkreślić, że samo działanie preparatu odnosi się jedynie do mięśnia, do którego został on wstrzyknięty, pozostałe mięśnie mogą więc funkcjonować bez zmian. Gdy decydujemy się na zabieg tego rodzaju, powinniśmy mieć świadomość tego, że włókno nerwowe charakteryzuje się zdolnością do tworzenia nowych połączeń. Przyczynia się to do tego, że z czasem efekt zabiegu słabnie, aby po około sześciu miesiącach całkowicie zniknąć. Nie można jednak zapominać o tym, że nie mamy wówczas do czynienia z gwałtownym pogorszeniem stanu skóry. Co więcej, jej kondycja może być lepsza nawet niż miało to miejsce przed zabiegiem, skóra w tym czasie nie marszczyła się bowiem, co przyczyniało się do tego, że bruzdy nie miały kiedy się pogłębić. Jeśli osobom poddającym się zabiegowi zależy na trwałych efektach kuracji, zabieg powinien być powtarzany. Osoby, którym toksyna botulinowa była wstrzykiwana prawidłowo, nie muszą obawiać się nie tyko zmiany mimiki, ale również sztucznego wyglądu, co jest częstą obawą osób myślących o zabiegu.