Wypełnianie zmarszczek mimicznych - Botox

7 paź 2015

Wypełnianie zmarszczek mimicznych - Botox

Toksyna botulinowa, która powszechnie określana jest jako botox to silnie działająca naturalna toksyna, która będzie odpowiadała za hamowanie acetylocholiny, która odpowiedzialna jest za przekaźnictwo impulsów w nerwach miedzy mięśniami.

Jej działanie będzie się opierać na tym, że zablokowane będą połączenia miedzy zakończeniami nerwów a unerwianymi mięśniami. Botox będzie gwarantował zablokowanie synapsy nerwowo-mięśniowej. Toksyna wiąże się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej i dlatego zablokuje pojawienie się acetylocholiny i mięśnie staną się luźniejsze a skóra gładsza. Stosuje się tą toksyną również w okulistyce oraz neurologii i dermatologii. Niekiedy stosuje się ją w czasie walki z nadmierną potliwością. Preparaty z toksyny botulinowej używane są w medycynie jako laboratoryjne, pozyskane z izolowanych szczepów bakterii. Następnie są pakowane próżniowo w dawkach, które zostają ściśle wymierzone.

W estetycznej dermatologii podając botox w celu gładzenia zmarszczek operuje się małymi dawkami w czasie jednego zabiegu. Dzięki temu nie ma żadnych obaw o to, że ten produkt może stać się niebezpieczny. Przy używaniu dawek 20-60 taki problem nie występuje. Jeśli chodzi o toksyczność ogólnoustrojową to może się pojawić przy użyciu dawek od około 2,5 do 3 tysięcy. Wskazania kosmetyczne do stosowania toksyny botulinowej: - zmarszczki przy oczach tak zwane kurze łapki - zmarszczki pionowe w okolicy gładzizny - zmarszczki poziomie na czole - zmarszczki na nosie - zmarszczki przy górnej wardze - zmarszczki przy czerwieni wargowej - poprawa kącików ust - zmniejszenie fałdy podróbka - korekcja fałdy wargowo nosowej - poprawa linii żuchwy - pierścienie Wensu na szyi - szyja indycza - korekcja blizn Wypełnienie zmarszczek przez użycie toksyny botulinowej będzie działać przez około 6 miesięcy. Dlatego po takim okresie, jeśli chce się utrzymywać efekt to powinno się dokonywać zabiegu jeszcze raz.