Zalety kwasu hialuronowego.

12 paź 2015

Zalety kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest powszechnie uważany za cudowny eliksir młodości, bez niego nie byłoby wielu kosmetyków o tak skutecznym działaniu.

Nasz organizm sam potrafi wytworzyć tą substancję, najwięcej mamy go w okresie niemowlęctwa, z czasem tracimy go coraz więcej. Kwas hialuronowy ma całą długa listę zalet i zastosowań, które pokrótce przedstawimy poniżej. Regeneruje on naskórek oraz głębokie warstwy skóry, wypełnia bruzdy i wygładza zmarszczki, dlatego jest często wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Łagodzi i odwraca niszczące skutki jakie mają promienie UV na naszą skórę. Ponieważ bardzo często podczas opalania dochodzi do niszczenia włókien kolagenowych, większość dermatologów poleca stosowanie zaraz po opalaniu specjalnych kremów które zawierają dużo związków kwasu hialuronowego, i dotyczy to zarówno opalania na słońcu jak i w solarium. Kwas można stosować u osób mających problemy z przesuszoną skórą, łagodzi tez stany zapalne związane z trądzikiem oraz przyśpiesza cofanie się zmian potrądzikowych.

Skóra pod kwasem oddycha i zmniejsza się produkcja łojotoku. Może być również dodawany do preparatów stosowanych na trudno gojące się rany czy blizny. Przeprowadzone badania udowodniły, że wystarczy dwa miesiące stosowania, aby uzyskać wzrost elastyczności skóry o 15%. Kwas hialuronowy można z powodzeniem łączyć z innymi składnikami pochodzenia naturalnego, jak na przykład olejem arganowym czy kokosowym. W ten sposób tworzy się naturalny kosmetyk pielęgnujący naszą skórę, bez konieczności zastosowań związków chemicznych. Zastosowanie w medycynie estetycznej kwasu przełamało wiele trudności w zabiegach upiększających i pielęgnujących. Kwas użyty w wypełniaczach nie powoduje alergii, jest bezpieczny i w pełni tolerowany przez nasz organizm. Efekt jest natychmiastowy, ale ze względu na to że jest to kosmetyk naturalny może zniknąć w ciągu 6 do 12 miesięcy. Kwas hialuronowy znalazł również świetne zastosowanie w kolorowych kosmetykach. Stosując podkłady czy fluidy, nie musimy już używać żadnej bazy silikonowej, a makijaż wygląda naturalnie i świeżo przez długi czas.