5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

28 lut 2017

5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej rozwinęły się perfekcyjnie i obecnie mamy w związku z tym wiele różnych możliwości do wykorzystania. Cześć z nich skierowanych jest do osób, które chcą zadbać o wygląd swojej twarzy. Warto wiedzieć, które z nich są wśród kobiet najbardziej popularne i najchętniej wybierane.

Botoks

Toksyna botulinowa znana bardziej jako botoks będzie odpowiedzialna za połączenia nerwowe i może sprawić, że będzie pojawiało się rozluźnienie mięśni a to będzie uniemożliwiać ich kurczenie. W ten sposób mamy gwarancje, że będzie można zablokować pojawienie się zmarszczek, dojdzie do ich wygładzenia. Botoks to opcja stosowana do usuwania zmarszczek na czole, kurzych łapek, lwich zmarszczek między brwiami.

Mezoterapia

To nowoczesna forma zabiegu, w ramach którego będzie się wykorzystywało wcześniej odwirowane osocze bezpłytkowe z krwi pacjenta, na skórze którego taki zabieg będzie wykonywany. Na tą chwilę to szczególnie ciekawa propozycja dla najbardziej wymagających. Jeśli chodzi o taki zabieg następuje jego realizacja bez znieczulenia, dlatego nie będzie reakcji immunologicznej organizmu. Już jedna sesja będzie wystarczająca by dało się mówić o skuteczności tego właśnie zabiegu.

kwas hialuronowy

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy naturalnie będzie występował w skórze i będzie odpowiadał za jędrność oraz sprężystość. Z wiekiem ulegać będzie zmniejszeniu a skóra będzie wiotka. wypełniacze, które są na bazie tego kwasu przygotowywane stają się dla kobiet szansą na to, by skutecznie uzupełnić ewentualnie pojawiające się na skórze ubytki.

Zabieg Cosmelan

Zabieg Cosmelan to nowe rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które mają przebarwienia na skórze i pojawiają się również zmiany hormonalne. To również szansa na usuwanie nie tylko zmarszczek, ale także kłopotów z powiększonymi porami, można również liczyć na to, że będzie się dało wyrównać koloryt skóry. w gabinecie kosmetycznym będzie można nałożyć na twarz specjalną maskę, która musi być usunięta przez pacjenta w domu. Drugi etap odbywa się już w domu pacjenta, który musi stosować specjalne kremy, które będą odpowiadać za utrwalenie efektów zabiegu.

Nici liftingujące

To opcja doskonała związana między innymi z tym, że stosowany jest specjalny kwas glikolowy oraz polimlekowy, który będzie dobrą alternatywą dla tradycyjnego liftingu a takżę polega na nacinaniu i napinaniu w odpowiedni sposób skóry. Włókna takich nici wchłaniają się mniej więcej przez około półtora roku. W ten sposób będzie można skutecznie modelować skórę.