BOTOKS - Pogromca zmarszczek

21 paź 2015

BOTOKS - Pogromca zmarszczek

Botoks to handlowa nazwa, która odnosi się tak naprawdę do toksyny botulinowej czyli takiej substancji, która produkowana jest przez specjalne bakterie beztlenowe Bacillus botulinus.

Popularna nazwa tej toksyny to jad kiełbasiany, ponieważ naturalnie powstaje ona w psujących się konserwach i wędlinach. Połknięty jad kiełbasiany to tak naprawdę bardzo silna trucizna. Jeśli jednak będzie wstrzykiwany w miesnie w niewielkiej ilości nie będzie niebezpieczny. Mechanizm działania wykorzystywany był początkowo przez neurologię i okulistykę. Toksyną stosowano między innymi po to, by usuwać nadmierne napięcie mięśni u dzieci chorych na porażenie mózgowe. Z czasem zaczęto również leczyć nią zeza i tam się okazało, że może swoim działaniem wpływać również na gładzenie zmarszczek.

Usuwanie znamion Warszawa Metodą prób i blędów udało się doprowadzić do znalezienia możliwie najlepszych dawek, które będą gwarantowały efekty w zakresie medycyny estetycznej. Podjęto również różnego rodzaju próby, dzięki którym udało się także określić jakie metody wstrzykiwania będą się sprawdzały najlepiej. Gdy udało się osiągnąć te wszystkie efekty zaczęto powszechnie stosować w medycynie estetycznej właśnie ten składniki, który stal się prawdziwym hitem. Obecnie z botoksu realizuje się wiele różnorakich zabiegów. Toksyna stała się prawdopodobnie najbardziej popularnym środkiem, który tak dobrze radzi sobie w medycynie estetycznej i rzeczywiście cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Obecnie więc można powiedzieć, że jej popularność będzie pewnie nadal bardzo duża, przede wszystkim dlatego, że jest to zabieg skuteczny. Co może botoks? Używając botoksu można likwidować: - zmarszczki na czole zarówno te lwie jak i poprzeczne - kurze łapki - zmarszczki powieki dolnej oka - zmarszczki nad górną wargą - zmarszczki na szyi - podniesienie opadających kącików ust.