Na ratunek skórze - kwas hialuronowy i botoks

5 paź 2015

Na ratunek skórze - kwas hialuronowy i botoks

Osoby zainteresowane właściwościami kwasu hialuronowego powinny mieć przede wszystkim świadomość tego, że charakterystyczna jest dla niego umiejętność wiązania wody.

Co ciekawe, jedna jego cząsteczka jest w stanie zatrzymać nawet 250 cząsteczek wody. Kwas hialuronowy może powstawać w laboratoriach chemicznych, jest jednak również naturalnym składnikiem skóry nie tylko człowieka, ale również każdego innego żywego organizmu. Już choćby dlatego osoby, które przekonują o bezpieczeństwie jego stosowania wcale nie wprowadzają nas w błąd. To właśnie kwas hialuronowy przyczynia się do tego, że skóra jest nie tylko świeża i gładka, ale również naprężona. Niestety, wraz z upływem czasu ilość tego składnika systematycznie się zmniejsza. Tu jednak do głosu dochodzi medycyna dając nam możliwość uzupełnienia jego niedoboru.

Przyczynia się to do tego, że odzyskanie młodego wyglądu nie jest już marzeniem, którego nie da się zrealizować. Kwas hialuronowy najczęściej dostarcza się do organizmu dzięki zabiegom kosmetycznym. W sprzedaży dostępne są jednak również zawierające go kremy, które również charakteryzują się dużą skutecznością. Wśród zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego największą popularnością cieszy się bez wątpienia wypełnianie zmarszczek. Na tym nie kończą się jednak możliwości kwasu, który pozwala na powiększanie, korygowanie i modelowanie ust oraz na powiększanie piersi i modelowanie pośladków. Najpoważniejszym konkurentem kwasu hialuronowego wydaje się być botoks, którego zadanie polega na wstrzymaniu rozwoju zmarszczek mimicznych. Osoby, które charakteryzują się nadmierną mimiką twarzy muszą liczyć się z tym, że zmarszczki te pojawią się dość szybko. Okazuje się przy tym, że ich całkowita likwidacja może się okazać naprawdę poważnym problemem. Działanie botoksu jest dość krótkie i zazwyczaj kończy się po maksymalnie sześciu miesiącach.